[page_header show_title=”0″ bg_color=”#b80404″]

[title style=”center” text=”توضیحات کارگاه” size=”120″]

[row]

[col span__sm=”12″ divider=”true” align=”left” depth=”3″ depth_hover=”3″]

? زمان: ‌دوشنبه ها هر هفته

آغاز دوره از: 5 تیر 1402 (16 جلسه آنلاین)

? ساعت: 19:00 الی 21:00

?مدرس: پیوند جلالی

 

?جمع‌خوانیِ متون روانکاوی
دورۀ اول:
خواندن آثار ملانی کلاین

?در سلسله دوره‌های «جمع‌خوانیِ متون روانکاوی» قصد داریم با هم برخی از آثار کلیدی و جریان‌ساز روانکاوان پس از فروید را مطالعه کنیم. تمرکز ما بر سیر تحول دیدگاه‌هایی خواهد بود که آن را «روانشناسی دونفره» می‌خوانند، به‌ویژه رویکردهای روابط موضوعی (object relations)، روانشناسی خود (self psychology)، و بین‌شخصی/بین‌ذهنی (Interpersonal/Intersubjective).

در دورۀ اول بر آرای ملانی کلاین تمرکز خواهیم کرد. مقالات به‌گونه‌ای انتخاب شده‌اند که عصاره‌ای از دیدگاه‌های نظری و بالینی کلاین را در دوره‌های آغازین، میانه و پایانی کار او پوشش دهند. از آنجا که هر جلسه بخشی از یک مقاله را با هم خواهیم خواند، نیازی به مطالعۀ خارج از جلسات نیست. در ابتدا و انتهای هر جلسه شرحی مختصر از اهمیت مقالۀ مورد مطالعه، نسبت آن با سایر آثار و آرای کلاین و مفاهیم و نکات کلیدیِ آن ارائه می‌گردد. لازم به ذکر است که متون فقط قرائت می‌شوند و جز در مورد جملات و عبارت‌های دشوار، ترجمه نمی‌شوند. بنابراین، برای بهره‌مندی هرچه بیشتر از جلسات آشنایی متوسطه با زبان انگلیسی (سطح intermediate یا بالاتر) ضروری است.

از اهداف اصلی برگزاری این دوره‌ها، پرورش روحیۀ کنجکاوی و مداومت از طریق مواجهۀ مستمر با متون روانکاوی است. ازاین‌رو، امیدواریم جمع‌خوانیِ ما بهانه‌ای باشد برای گرد هم آمدن افراد باانگیزه‌ای که مایلند از آشنایی مقدمانی با نظریه‌ها فراتر روند و درک خود را از مبانی نظری و عملی روانکاوی عمیق‌تر سازند. از اعضای گروه انتظار می‌رود با حضور منظم و مشارکت فعال در خواندن متون و بحث پیرامون آنها، به غنای هرچه بیشتر این دوره‌ها بیافزایند.

?مخاطبین: دانشجویان و فارغ‌التحصیلان روان‌شناسی، روانپزشکی و علوم اجتماعی، کلیهٔ علاقمندان به روانکاوی

پیش‌نیاز: حداقل سطح زبان انگلیسی متوسط (Intermediate)
•••••••

? شرکت در این دوره به‌صورت آنلاین در اپلیکیشن گوگل میت می‌باشد.

⚠️مهلت ثبت‌نام: تا ۴ تیر ساعت ۱۷

☎️ برای آگاهی از شرایط و نحوهٔ ثبت‌نام با شماره ۰۹۱۰۹۰۶۶۳۰۹ تماس بگیرید یا به تلگرام پیام دهید.

(شنبه تا پنجشنبه بجز روزهای تعطیل، ساعت ۹ الی ۱۷)

[/col]

[/row]